Auto na krótki czy długi termin? Sprawdź, czego potrzebujesz!

Wynajem samochodów to bardzo popularna usługa, która jest świetną alternatywą dla leasingu oraz zakupu pojazdu na własność. Dostępna jest w formule krótko- oraz długoterminowej – z której opłaca się bardziej korzystać?

Wynajem samochodu – kiedy warto?

Na wynajęcie samochodu warto zdecydować się w różnych sytuacjach. Usługa ta zwykle kojarzy się ze służbowymi podróżami czy weekendowymi wyjazdami, niemniej należy pamiętać o możliwości wypożyczenia auta nawet na kilka lat. Wszystko zależy od konkretnych potrzeb i przeznaczenie samochodu. Kierowca musi też zastanowić się nad własnymi preferencjami co do auta oraz określić kwotę, jaką jest w stanie przeznaczyć na wynajem. Usługa najmu z powodzeniem funkcjonuje w wielu polskich miastach, np. w Katowicach. Wynajem aut skierowany jest do osób prywatnych i prowadzących działalność gospodarczą.

Krótkoterminowy wynajem auta – co i jak?

W wypożyczalni iPanek minimalny okres najmu wynosi 24 godziny. Pomimo że nie ma konieczności dokonywania wcześniejszej rezerwacji, warto się o to pokusić – daje to pewność, że wybrany samochód będzie wolny w danym terminie. Wypożyczając samochód na krótki termin, kierowca nie musi martwić się o wydatki na ubezpieczenie, wymianę opon czy serwis, a także o spadek wartości pojazdu. Może też zdecydować się na dodatkowe zapisy w umowie, np. dopisanie do umowy drugiego kierowcy, wyjazd samochodem za granicę lub wypożyczenie fotelika dla dziecka.

Długoterminowy wynajem auta – na czym polega?

Długoterminowy wynajem samochodów jest usługą umożliwiającą użytkowanie auta nawet przez kilka lat. Dowodzi tego, że nie trzeba posiadać pojazdu na własność. Miesięczna opłata za wynajem uwzględnia wszelakie koszty związane z eksploatacją pojazdu, a klienci wypożyczalni mogą liczyć na profesjonalne i kompleksowe wsparcie przez cały okres obowiązywania umowy. Opłaty są stałej wysokości, co ułatwia planowanie budżetu domowego lub firmowego. Niektóre wypożyczalnie proponują darmową wymianę samochodu, jeśli w trakcie najmu potrzeby najemcy ulegną zmianie.