Najlepsze samochody dla początkującego kierowcy

Prawo jazdy jest wymarzonym przez wielu nastolatków dokumentem. Obok dowodu osobistego, stanowi potwierdzenie dorosłości oraz daje pewną niezależność, jaka wynika z możliwości samodzielnego przemieszczania się. Wraz z odbiorem dokumentu, pojawia się pierwsza myśl o własnym samochodzie. Młody kierowca szybko chce wsiąść za kierownicę i zdobywać kolejne kilometry. Jakie parametry powinien posiadać pierwszy samochód?

Moc silnika

Jako początkujący kierowca, możesz mieć przekonanie, że im mocniejszy silnik tym lepiej dla Ciebie. Dzięki odpowiedniej liczbie koni mechanicznych możesz zdobyć każdą drogę. Jednak powinieneś powstrzymać się przed kupowaniem bardzo mocnych aut. Większy i mocniejszy silnik to większe spalanie, a co za tym idzie większe koszty utrzymania samochodu. Dodatkowo mocny samochód trudniej opanować w pierwszych miesiącach po zdobyciu prawa jazdy, kiedy jesteś przyzwyczajony do samochodów ze szkoły. Optymalnym rozwiązaniem jest silnik o mocy ok. 100 KM. Jest to wystarczająca moc do szybkiej jazdy po drodze szybkiego ruchu, ale jednocześnie odpowiednia do opanowania auta oraz utrzymania go.

Czy rozmiar ma znaczenie?

Standardowe samochody do nauki jazdy są niewielkie. Wynika to z konieczności opanowania wielu rzeczy jednocześnie, dlatego bezpieczniej jest zaczynać od niewielkich rozmiarów aut. Podobnie sprawa wygląda w przypadku pierwszego samochodu. Wybierz jednak taki, który jest nawet niewiele większy od tego, którym jeździłeś do tej pory. Dzięki temu łatwiej przyzwyczaisz się do nowego samochodu oraz jazdy bez instruktora, a jednocześnie później nie będziesz miał problemu z coraz to większymi samochodami.

Ile drzwi?

3-drzwiowe, wyglądające na sportowe samochody kuszą swoim wyglądem. Jednak posiadają jedną poważną wadę. Załóżmy, że wybierasz się na wycieczkę ze znajomymi. Każdy z Was zabiera torbę podróżną. Wsiadanie do tyłu samochodu, który posiada jedynie 3 drzwi jest dość problematyczne. Dlatego lepiej kupić taki, który posiada 5 drzwi.

1 thought on “Najlepsze samochody dla początkującego kierowcy

  1. Po zdaniu egzaminu przez mojego syna sprezentowaliśmy mu używane auto za 2 tys. Niskie spalanie, zainstalowana butla gazowa, niskie koszty utrzymania, jedynie przegląd butli. Nie narzeka. Na początek czego chcieć więcej .

Comments are closed.