Popularny i lubiany Ford Focus IV ma nowe oblicze

focus

Silnik EcoBoost umożliwia wybór kilku typów, które pozwalają na mniej lub więcej podczas jazdy omawianym modelem samochodu. 20 lat temu Ford Focus przeżywał prawdziwą rewolucję, stał się ikoną samochodów, każdy chciał go mieć. Po dziś dzień na rynku wtórnym to auto jest lubiane i bardzo często wybierane do zakupu.

Pomimo, że Ford Focus – reprezentant segmentu C, był nowością 20 lat temu, to nadal cieszy się ogromną popularności na rynku wtórnym.
Całość tego modelu samochodu prezentuje się dynamicznie. Szczególnie warto przy tym zwrócić uwagę na światła z ciekawą grafiką wewnętrzną, która jest bardzo dynamiczna. Natomiast lampy tylne są bardzo ugrzecznione.

Całe auto jest niezwykle dopracowane: liczne załamania, linie, przetłoczenia – całość sprawia wrażenie kreatywnego i precyzyjnego designu. Znawcy uważają, że źle się stało, że Ford Focus czwartej generacji pozbył się charakterystycznych pionowych świateł wpisanych w słupki C.

Bagażnik samochodu zmieści 375 litrów, a po złożeniu tylnych siedzeń pomieści aż 1354 litry. Zestaw zegarków jest przy kierownicy i nawiązuje do pierwszej odsłony Forda Focus. Kierowca ma do dyspozycji kilka paneli: sterowania klimatyzacją i nawiewami oraz deskę rozdzielczą z panelem sterującymi kratkami nawiewów.

Wyposażenie wewnętrzne samochodu Ford Focus IV jest zależne od wyboru konkretnego modelu. Podstawą tego samochodu jest trzycylindrowy silnik 1.0 EcoBoost o mocy 85, 100 lub 125 KM. To i tak za dużo jak na warunki drogowe. Jednak producent umożliwił wybór silnika 1.5 EcoBoost o mocy 150 lub 182 KM. Można też wybrać odmianę sportową ST z silnikiem 2.3 EcoBoost, który pozwala na 280KM.

Będąc w podróży, zachowuj ostrożność na drogach i zdejmuj nogę z gazu. Jeśli wejdziesz na naszą stronę grudziadzinfo.pl, zobaczysz, jakie niebezpieczeństwa najczęściej czyhają na drogach i jak ich unikać.