Wynajem old timerów – czy jest możliwy w formule minutowej?

Old timery mają wielu wielbicieli na całym świecie – w tym także w Polsce. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na zakup tego typu samochodu. Na szczęście w takiej sytuacji można skorzystać z innego rozwiązania, a mianowicie z opcji najmu. Tu często pojawia się istotne pytanie: czy można wynająć old timera na minuty?

Old timer – co to takiego?

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, czym dokładnie jest old timer – takim mianem określane są zabytkowe pojazdy utrzymane w swoim oryginalnym stylu. W kwestii wieku tych samochodów pojawia się kilka teorii, niemniej najczęściej przyjmuje się, że old timery mają więcej niż 25 lat. W Polsce taki pojazd musi z pewnością figurować w rejestrze zabytków ruchomych lub być wpisany do inwentarza muzealiów. Obowiązujące w naszym kraju przepisy nie mówią jednak nic o wieku, parametrach czy właściwościach pojazdu, które pozwoliłyby uznać go za old timera.

Old timer – wynajem na minuty

Z aplikacją PANEK CarSharing możliwe jest wynajęcie old timera na minuty. Trzeba jednak spełnić kilka warunków, aby z takiej opcji skorzystać. Przede wszystkim trzeba być już stałym użytkownikiem aplikacji i mieć w niej wydaną określoną kwotę. Wówczas uzyskuje się dostęp do zabytkowego auta na bardzo atrakcyjnych warunkach, dzięki czemu można sprawdzić się w roli kierowca old timera.

Wynajem aut na minuty – jak to działa w praktyce?

Warunkiem niezbędnym do wypożyczenia old timera na minuty jest zainstalowanie na smartfonie wspomnianej aplikacji. Bez niej nie da się ani otworzyć pojazdu, ani zakończyć najmu. Jest ona też potrzebna do zgłaszania usterek oraz realizowania płatności. Korzystanie z aplikacji nie wymaga zawierania żadnych pisemnych umów. Rejestracja w aplikacji jest jednoznaczna z akceptacją warunków najmu obowiązujących w danej firmie. Wynajem minutowy to wygodna forma korzystania z samochodów bez ponoszenia licznych kosztów takich jak np. ubezpieczenie, tankowanie, serwis czy wymiana opon. Płaci się jedynie za pokonany dystans oraz za czas przejazdu.